Щомісяця українці мають вчасно передавати показники лічильників, щоб уникнути боргів.
У лічильниках води є нюанси, про них варто пам'ятати, щоби не переплачувати за комуналку. Зокрема, для початку треба зрозуміти скільки у квартирі стояків і, відповідно, скільки лічильників. Не забувайте, що передавати показники гарячої та холодної води слід окремо. Про це пише Telegraf.
Прилади для вимірювання споживання води бувають двох типів — механічні та електронні, однак єдина різниця між ними полягає у способі виведення інформації.
Найчастіше на циферблат лічильника виводиться 8 цифр, проте записувати відокремлені комою значення не потрібно. Якщо ваш лічильник показує значення 000987,654, передавати треба лише цифру 987, яка відображає використаний об’єм води в кубометрах. Значення можна заокруглити в меншу або більшу сторону.
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Як зменшити споживання води
- Стежте за технічним станом змішувачів, своєчасно регулюйте з’єднання, змінюйте прокладки. Навіть невелике протікання призводить до суттєвого збільшення витрат.
- Вимикайте кран у ванній під час чищення зубів і гоління. Вмикайте воду лише в моменти її використання.
- Приймайте душ замість ванни. Тільки це скорочує витрати води у 5–7 разів.
придбайте сучасну пральну машину. Для таких моделей характерне низьке споживання електроенергії та води. - Встановіть унітаз із функцією подвійного зливу. Такі моделі допомагають щодня заощаджувати від 20 л.
- Купіть посудомийну машину. В асортименті виробників представлені моделі з різним рівнем споживання води. Вибирайте економічні варіанти.
Нагадаємо, ми писали, що мами-одиначки можуть залишитися без виплат: хто вважатиметься "фінансово незалежними".
Як повідомляв "Знай.ua" експерт розповів, як українці платять за комуналку під час війни: борг виріс до 120 млрд грн.
Також "Знай.ua" інформував, перерахунок пенсій, нові тарифи та подорожчання продуктів: як зміниться життя українців у квітні 2023.