Ціни на електроенергію можуть зрости майже вчетверо, проте, як повідомляється, зміни відбуватимуться поступово.
Наразі українці працюють із наступними цінниками — 1,44 грн за кіловат-годину при споживанні до 250 кВт на місяць; 1,68 грн за кВт при споживанні понад 250 кВт.
Виробники стверджують, що такі тарифи не дозволяють відшкодувати витрати на виробництво та розподілення електроенергії в умовах повномасштабної війни.
ЕкспертиДПЕКвважають, що реальна вартість кВт становить близько 7 гривень. Відомо, що заборгованість енергетичних компаній за 2022 рік досягла рекордних 33 мільярдів гривень, з яких 22 мільярди – збитки "Укренерго", 6 мільярдів – ДПЕК, а 5 мільярдів – збитки "Енергоатому" та "Центренерго".
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші
Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК
Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року
МВФ не вимагає безпосередньо підвищити тарифи, але цікавиться, як уряд планує відшкодувати збитки. Через економічні проблеми в Україні підвищення цін вважається єдиним варіантом вирішення ситуації. При цьому спочатку планують підвищити вартість електроенергії до рівня 5,5 грн/кВт – наприкінці поточного опалювального сезону.
Проте уряд обережний щодо таких змін, оскільки підвищення тарифів може спричинити соціальні протести.
Нагадаємо, Кабмін українцям обіцяє списати борги за комуналку, кого стосується
Як повідомляв "Знай.ua", на платіжки за воду вже дивитися не хочеться: коли в Україні пройде новий етап підвищення тарифів
Знай.ua писав, платіжки за світло недостатньо великі? Українцям радять готуватися до нового підвищення тарифів на електрику