Комунальні борги продовжують досягати якихось значних рівнів (десятків мільярдів гривень), змушуючи уряд розглянути ідею їхнього списання для окремих груп населення.
Це особливо важливо за умов повномасштабної війни, коли ціни на продукти та різні послуги зростають семимильними кроками... і питання грошей стоїть дуже гостро.
На початку 2023 року було представлено законопроект №8367, який пропонує внести зміни до законодавства щодо реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги, спожитий газ та електроенергію.
Законопроект пропонує списати борги для громадян, чиє житло розташоване у зоні бойових дій. Це стосується періодів, коли у тому чи іншому регіоні точилися бої. Для інших боржників роздумують про реструктуризацію заборгованості протягом 60 місяців (5 років).
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Законопроект готується до розгляду у Верховній Раді, допоки уряд паралельно планує вирішити питання списання боргів за комунальні послуги на тимчасово окупованих територіях.
Був ухвалений закон №7531, який забороняє стягнення боргів за комунальні послуги через суд. Проте за півроку після закінчення військового стану постачальники повернуть право вимагати погашення боргів.
Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, підкреслив, що депутати та чиновники, як би сильно комусь не хотілося, не зможуть списати борги всім.
"Окуповані території – це окрема історія", - заявив він.
Нагадаємо, українцям "послаблять" вимоги щодо кредитів, але не всім сподобається: кому пощастить
Як повідомляв "Знай.ua", підвищення комунальних тарифів: експерт пояснив, чого насправді чекати
Знай.ua писав, в Україні зросли ціни на свинину і курятину: скільки коштуватимуть різні частини