За бажанням людини, та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Це передбачено статтею 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розповідає експерт з пенсійної справи Сергій Коробкін.
Він зазначає, що період, за який враховується заробітна плата, виключається період до 60 найменш вигідних місяців зарплати поспіль, за умови, що зазначені періоди складають не більш як 10% тривалості страхового стажу.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Далі зазначається, що додатково за бажанням особи може бути виключено періоди:
- строкової військової служби;
- навчання;
- догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду;
- догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- перебування за кордоном непрацюючого подружжя працівника дипломатичної служби, який знаходиться за місцем довготермінового відрядження;
- страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню COVID-19 та шести календарних місяців після його завершення;
- страхового стажу під час воєнного стану і протягом трьох календарних місяців після його припинення.
Також експерт нагадав, що так звана оптимізація зазвичай проводиться в автоматичному режимі без участі пенсіонера. Тобто комп'ютерна програма сама прораховує і визначає, який період вилучити краще.
Нагадаємо, ми писали, що Нацбанк виводить з обігу деякі банкноти, яких грошей краще позбутися.
Як повідомляв "Знай.ua" скільки потрібно відпрацювати, щоб вийти на пенсію у 60, 63 та 65 років.
Також "Знай.ua" інформував, як отримати допомогу в 1 мільйон гривень: українці, які постраждали від агресії рф, можуть озолотитися.