Для наших читачів, які перебувають на заслуженому відпочинку та цікавляться питанням, чи можна перейти з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком, є важлива інформація.
Справа в тому, що є велика кількість людей, яким потрібні відповіді. Детально про це вирішили розповісти в управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.
Про це стало відомо завдяки відповіді експертів із Пенсійного фонду України на запитання від читачки у мережі Facebook.
Українка запитала: "Я вже три роки отримую пенсію за інвалідністю ІІ групи. Цього місяця мені виповнилося 60 років, я продовжую працювати і за цей час за перерахунком пенсії не звертався. Підкажіть, чи варто мені переходити з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком ?".
У Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" та штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище"
Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ
"Київстар" закриває один із найдешевших тарифів: що пропонує натомість
ТЦК не питатиме: після отримання повістки чоловікам не залишать вибору
Представники Пенсійного фонду України відповіли: "Відповідно до статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" людині, яка має право на різні види пенсій (за віком, за інвалідністю, у зв'язку із втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії на його вибір. Питання вибору того чи іншого виду пенсії людина вирішує сама, як правило, з точки зору доцільності - більшого розміру виплати.
У той же час, при ухваленні рішення про перехід з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком слід враховувати, що пенсія за інвалідністю ІІ групи призначається у розмірі - 90% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язковий державне пенсійне страхування".
При цьому при обчисленні розміру пенсії за інвалідністю до страхового стажу зараховується додатковий стаж - період від дня встановлення інвалідності до досягнення шістдесятирічного віку.
При обчисленні пенсії за віком враховується лише відпрацьований страховий стаж, додатковий стаж не враховується. Тобто якщо отримуючи пенсію по інвалідності, пенсіонер продовжував працювати і за нього (або він сам за себе як ФОП) були сплачені внески, то він придбав страховий стаж, який буде врахований при переході на пенсію за віком.
Нагадаємо, найвигідніші тарифи у Vodafone, Lifecell та Київстар.
Раніше повідомлялося, до ПФУ звернулися до всіх пенсіонерів із важливою заявою: це стосується кожного.
Також, безкоштовна комуналка: хто має право на соціальну пільгу.