Через повномасштабне вторгнення росії велика кількість українців покинула свої домівки та виїхали на більш безпечні території України чи закордон.
Та навіть незважаючи на війну українцям потрібно вчасно та правильно вносити показання лічильників, щоб не накопичувати вдома борги за споживання комунальних послуг.
Проте деякі постачальники послуг можуть також наполягати на проведенні планової повірки лічильника.
Сенсаційне підвищення чи марна надія: що чекає прожитковий мінімум у 2025 році
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Втім, як пояснили у Держпродспоживслужбі Кіровоградської області, під час воєнного стану закон стоїть на стороні споживачів, а тому вимагати зараз пройти цю процедуру ніхто не може.
У довоєнний період необхідно було проходити планову повірку лічильників води кожні 4 роки, а лічильників газу кожні 8 років.
Однак 5 квітня 2022 року Кабмін прийняв постанову №412, в якій відмінив обов'язок здійснювати повірку аж до закінчення воєнного стану та ще три місяці після її завершення.
До цього часу всі показники вважаються коректними і постачальники повинні їх прийняти.
"У випадках можливого тиску постачальників комунальних послуг споживачі повинні знати, що закон на їхньому боці і ніхто не може вимагати здійснювати повірку лічильника до кінця воєнного стану або відмовлятися приймати показники лічильників у цей період", — зазначають у Держпродспоживслужбі.
Нагадаємо, українці почали отримувати сумнівні повідомлення від газової служби: чи варто перейматись
Раніше повідомлялося, неможливо додзвонитися до "Нафтогазу": у компанії відповіли на звинувачення та запропонували рішення
Також, помилка в передачі показників лічильника газу: чотири простих кроки, щоб все виправити