В українському законодавстві передбачена можливість зарахування періодів догляду за літніми людьми до стажу, але є певні умови.
Розповів про те, чи можуть зарахувати роки догляду за літньою особою у стаж для збільшення пенсії, експерт з пенсійного права Сергій Коробкін з "На пенсії".
У експерта запитали, чи можна зарахувати періоду догляду до стажу, якщо людина вийшла на пенсію, але продовжувала доглядати за старенькою мамою з інвалідністю та навіть отримувала а це кошти.
Експерт роз'яснює, що до стажу зараховують у випадку догляду за дитиною з інвалідністю, тяжкохворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, а також коли здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку і за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Щоб період догляду за такими особами зарахували до стажу, особа, яка його здійснює, не повинна працювати і має отримувати державну допомогу (компенсацію) на догляд. Однак ця норма не розповсюджується на пенсіонерів,
За словами Коробкіна, законом передбачено, що догляд має здійснювати працездатна особа, тоді їй ці періоди зарахують до стажу. А пенсіонери вважаються такими, що втратили працездатність.
Оскільки ви здійснювали догляд за мамою, коли вже самі були на пенсії, то права на зарахування відповідних періодів до стажу у вас, на жаль, немає.
Нагадаємо, ми писали, як не залишитися без пенсії: у ПФУ пояснили, кому таке загрожує.
Як повідомляв "Знай.ua" три місяці в очікуванні посилки: в Укрпошті поставили антирекорд з доставки.
Також "Знай.ua" інформував, три місяці в очікуванні посилки: в Укрпошті поставили антирекорд з доставки.