В Україні продовжується війна, яку розпочала російська федерація на території нашої країни, відповідно триває воєнний стан та мобілізація.
Адвокат Роман Сімутін у своєму YouTube-каналі пояснив, чи законно всюди вимагати військовий квиток.
За його словами, при вступі до вишу, працевлаштуванні на роботу, реєстрації шлюбу, перереєстрації адреси і тому подібне у вас дійсно можуть запитати інформацію щодо військового обліку або ваших військово-облікових документів, але це ваше право - надавати чи ні вказану інформацію.
"У мене запитують: "А чи правда, що я не можу вступити до вишу, працевлаштуватися на роботу, зареєструвати шлюб без дозволу ТЦК?". Аж ніяк! Але медіа та соцмережі настільки перенасичені цими інфовкидами, що я вже сам починаю в це вірити",
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Масові відключення світла: яким містам готуватись до графіків
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Сімутін стверджує, що у випадках з військовозобов'язаними приватні підприємства та навчальні заклади частину ризиків беруть на себе й намагаються якось захистити своїх працівників, а от держустанови, за його словами, "непробивні".
Він зазначає, що у не можуть вимагати те, що не передбачено законом.
Висновки: влаштуватися на роботу до держустанови без військового квитка ви точно не зможете, хоч це і дискримінація. Але зареєструвати шлюб, провести перереєстрацію місця проживання, вступити до вишу зможете, бо такі вимоги незаконні.
Нагадаємо, ми писали, що три категорії чоловіків підпадають під мобілізацію влітку 2023 року: хто може отримати повістку.
Як повідомляв "Знай.ua" мобілізація в Україні: кого не зможуть примусово забрати до лав ЗСУ.
Також "Знай.ua" інформував, як чоловік може законно виїхати за кордон – у Держприкордонслужбі роз'яснили деталі.