В нашій країні триває війна і загальна мобілізація. Закон прийнятий навесні депутатами, дозволяє роздавати повістки майже усюди, тож працівники відчуваючи свою владу іноді переходять рамки дозволеної законом поведінки.

Мобілізація. Фото: Youtube

Трапляються випадки коли співробітники ТЦК затримують чоловіків, а потім тримають у військкоматі без права залишити територію, залякують та схиляють до підписання згоди на проходження військової служби.

Адвокат Олександр Камша розповів як можна захистити себе в такій ситуації.

Він розповів, що відповідно до Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень законів Україні.

Популярні новини зараз

Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші

"Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні

Тисячі працівників підуть у простій: українські підприємства вимагають знизити імпорт електроенергії

Жодних канікул та шість днів занять: в Україні школи перейдуть на новий формат навчання

Показати ще

Мобілізація в Україні, фото slovoidilo

"Враховуючи ту обставину, що законодавством України особам, які мають право вручати повістки, надано лише право на вручення повісток, а не на будь-які інші дії, необхідно мати на увазі, що вчинення інших дій, наприклад, затримання та/або обшук особи, застосування до особи насилля, обмеження свободи пересування, примусове переміщення до ТЦКСП, не передбачено законодавством, а тому такі дії можуть бути визнані незаконними в судовому порядку", — каже Олександр Камша.

Мобілізація, скріншот: YouTube

Якщо вас силою намагаються затягнути до військкомату або іншого невідомого місця, вам необхідно викликати адвоката і Національну поліцію України та написати повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 371 Кримінального кодексу України "Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою".

Нагадаємо, боєць ЗСУ розповів, як військкоми наживаються на війні: "12 тисяч доларів за довідку"

Як повідомляв "Знай.uа", українець проспав похід до військкомату та "поплатився" за це - який термін йому дали

Знай.ua писав, адвокат розповів, що робити, якщо вважаєте дії працівників ТЦК незаконними