Українці, які за часів комуністичного тоталітарного режиму зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами отримуватимуть пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Відповідний законопроєкт №8032 ухвалили нардепи 313 голосами у другому читанні та в цілому.

Як повідомив народний депутат Володимир В’ятрович (Європейська солідарність), який є ініціатором законопроєкту, документ передбачає надання таких пенсій борцям за незалежність України, які були ув’язнені за свої переконання.

"Ці люди, без яких ми б не мали сьогодні вільної України, і яких, на жаль, уже дуже мало залишилося серед нас, отримають надбавку до пенсії у розмірі 4 200 гривень на місяць з подальшою індексацією", — розповів парламентар.

Популярні новини зараз

У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач

"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ

Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця

Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон

Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Крім того, з закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" вилучили згадки про радянські нагороди й звання, а перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.

"Це правильний сигнал українському суспільству, ветеранам і нинішнім борцям за незалежність. Україна — держава, яка вміє бути вдячною. Україна шанує своїх героїв", — написав Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, як не залишитись без пенсії: у ПФУ пояснили, кому таке загрожує

Раніше ми повідомляли, які грошові надходження не врахують при нарахуванні субсидії: у ПФУ відповіли.

Також "Знай.ua" інформував, гроші надходять: Пенсійний фонд зробив важливу заяву щодо виплат.