Є інформація, що в Україні незабаром відновлять процедуру перевірки лічильників. Виходить, якщо комунальники знайдуть пошкодження, то суми в платіжках зростуть відповідно. І найживильніше те, що йдеться про десятки тисяч гривень.
Ще гірше, коли такі "штрафи" одержують українці, які нікого не намагалися обдурити скручуванням лічильника.
Український юрист, правозахисник Роман Симутін нагадав про випадок, коли українцю "додали у квитанції" цілих 60 тисяч гривень через плутанину у пломбах.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Історія така, українець у 2007 році замінив свій лічильник, газова служба склала акт. Однак через роки зняли лічильник на перевірку та заявили про порушення: мовляв, пломба встановлена пізніше, ніж сам лічильник.
Довести, що було зроблено заміну, не вдалося. Внаслідок цього донараховану суму доводиться знімати через суд. Засідання якого відбудеться незабаром.
"У суді облгаз не заявив, що лічильник змінили в 2007 році, відповіді на запити про надання актів заміни лічильника в 2007 році не надав і взагалі заперечував цей факт, пославшись, що в лічильник втручалися і змінили пломбу. Тільки уявіть собі цинізм! знають, що люди зазвичай не зберігають акти газової служби десятиліттями”, – пояснив юрист.
У цій ситуації важливо не просто не втручатися в роботу свого лічильника, а й зберігати документи про будь-яке втручання у його роботу до наступної перевірки. Будь-яке може статися, навіть через багато років. Іноді перевірку проводять частіше. Документами регламентується період обов'язкової перевірки лічильника, який залежить від його типу.
Нагадаємо, проблема з показниками лічильників за газ: не можна передати та побачити стан рахунку.
Раніше повідомлялося, "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників.
Також, перевірку лічильників повернули: хто може "врятуватися", а кому треба якнайшвидше надати акт.