Є випадки, коли повістку на блокпості вручає не уповноважена на те особа, або документ не правильно оформлений.
У такому випадку можна звернутися до адвокатів, та оскаржити сповіщення через суд. Адже вручити повістку можуть у будь-якому місці, головне правило — правильність заповненого документа та відповідність того, хто її вручає. Про це пише Апостроф.
В іншому випадку, кожен громадянин України має право оскаржити цей документ, звернувшись до ТЦК, Міноборони або Нацполіції.
Повістку не мають права видавати військовослужбовці, які чергують на блокпостах, митники та співробітники поліції. Її мають вручати лише представники військового комісаріату або органу місцевого самоврядування. В іншому випадку, можна відмовитись отримувати повістку.
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати
Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року
Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах
Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Як правильно оскаржити повістку
Відмова від повістки повинна бути в присутності двох свідків, також у відповідній заяві потрібно зазначити конкретні причини відмови.
Не всі посадові особи уповноважені виписувати призовникам повістки на явку до територіальних центрів комплектування. Таким чином, ви маєте право відмовитися проти отримання повістки на цілком законних підставах за певних обставин.
Нагадаємо, ми писали, що українцям із відстрочкою від призову та інвалідністю вручають повістки: юристка розповіла, чи потрібно йти до ТЦК.
Як повідомляв "Знай.ua" скрізь вимагають військовий квиток: адвокат розповів, як ТЦК примудряються хитрувати.
Також "Знай.ua" інформував, приїхали грати благодійний концерт, поїхали у військомат: в Одесі запакували музикантів, повезли відразу у десант.