При отриманні пенсії через втрату годувальника добровільні пенсійні внески робити не можна. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.
Українка звернулася до фахівців ПФУ для уточнення, чи може вона сплачувати добровільні внески за свою 16-річну дитину, якщо вона отримує пенсію через втрату годувальника.
"Чи можу я як мати 16-тирічної дитини, якій призначено пенсію у разі втрати годувальника, укласти договір на добровільну участь та сплачувати за дитину страхові внески?", - поцікавилася жінка.
У Пенсійному фонді зазначили, що у цьому випадку сплачувати пенсійні внески не можна, оскільки дитина вже вважається пенсіонером.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Дитина, якій призначена пенсія у разі втрати годувальника, є пенсіонером, і в період отримання пенсії сплачувати за неї добровільні пенсійні внески ви не зможете", - зазначили фахівці ПФУ.
У відомстві додали, що сплачувати пенсійні внески у цьому випадку можна лише після припинення виплати пенсії.
Варто зазначити, що пенсія у зв'язку із втратою годувальника перестає виплачуватись після досягнення особою 18-річчя або закінчення такими дітьми освітніх закладів за денною формою навчання, але не довше, ніж до 23 років.
Раніше портал Знай повідомляв, українцям дозволили стати пенсіонерами на 10 років раніше: як перевірити, кого це стосується.
Також наш портал інформував, у яких випадках не призначать субсидію на комуналку: українцям можуть відмовити.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв субсидії на понаднормову площу житла: коли ПФУ може "заплющити очі" і призначити допомогу.