В Україні діють обмеження щодо кількості коштів, які можна зняти з банківської картки. Проте їхній розмір залежить від банку.
У деяких випадках банки можуть вимагати у клієнтів довідку, щоб зняти готівку з банківської картки, наприклад, коли операція видається підозрілою. Установа також може надіслати повідомлення про те, що ліміт на зняття готівки вже вичерпано.
За добу українцям дозволено знімати не більше 100 тисяч гривень, а для тих, хто перебуває за кордоном, сума не повинна перевищувати 50 тисяч гривень.
Насамперед, такі обмеження існують, щоб виключити масове виведення коштів з рахунків, проте вони не діють у тому випадку, якщо ви переказуєте гроші з одного свого рахунку на інший. Проблеми можуть виникнути лише під час фінансового моніторингу, під час якого перевіряють:
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
- операції з готівкою;
- операції на нетипові для клієнта суми чи суму від 400 тис. грн;
- переклади, які здійснюють за участю PEP (суспільні особи: чиновники, депутати всіх рівнів);
- операції фізосіб-підприємців та юридичних осіб, які відкрилися менше трьох місяців тому.
Крім того, клієнту можуть призупинити та перевірити операції, пов'язані між собою, щоб він не перевищив ліміт. У НБУ зазначили, що прикладами ознак пов'язаності можуть бути: здійснення переказів одним або декількома різними клієнтами в один день/протягом певного періоду зі схожими сумами, іменами відправника/одержувача, тестовими питаннями, текстами безкоштовних повідомлень та країнами (територіями) одержувачів.
Нагадаємо, "На тобі, Боже, що мені негідно": ПриватБанк потрапив у новий скандал через долари