Монети, які раніше вийшли з обігу, можна було обміняти в банку, проте термін цієї послуги спливає 30 вересня 2023 року.

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок не є платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року. 1 жовтня 2020 року, аналогічна доля спіткала і монети у 25 копійок. Про це повідомляє НБУ.

Монети, фото depositphotos

У Національному банку України розповіли, що на руках в українців залишається понад 7 мільярдів монет цих чотирьох номіналів.

Скриншот інфографіки НБУ

Популярні новини зараз

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

З 1 жовтня 2023 року монети у 1, 2, 5 та 25 копійок перестануть бути фінансовим інструментом і фактично перетворяться на брухт. До того часу їх можна здати в банки і безкоштовно обміняти на монеті більших номіналів (10, 50 копійок, 1, 2, 5, 10 гривень) чи банкноти, або ж зарахувати їх на свій банківський рахунок.

У Нацбанку зазначили, що станом на 1 липня 2023 року в обігу в Україні перебувають 2,7 мільярда банкнот на суму у 705,7 мільярда гривень та 14,3 мільярда монет на суму у понад 6 мільярдів гривень. Таким чином на одного жителя України припадає 66 банкнот і 172 монети.

Дрібні монети, які виведені з обігу, можна обміняти у підрозділі Національного банку України. Також це можна зробити у відділеннях уповноважених банків у будь-якому населеному пункті: "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзен Банк", "ПУМБ".

Нагадаємо, ми писали, що через "Ощадбанк" українці отримали проблеми.

Як повідомляв "Знай.ua" можете радіти, якщо знайдете їх у скарбничці: які копійки можна продати за тисячі гривень.

Також "Знай.ua" інформував, у НБУ українцям запропонували вигідно позбутися старих монет: часу залишилося не так вже й багато.