Українці, які не проживають та не працевлаштовані в Європі, мають право на повернення 25% від ціни на товар, який придбали закордоном.
Як повернути сплачений податок за товар, розповіла юристка юридичної компанії GLS Аліна Горяєва.
Це має назву Tax free – система повернення податку на додану вартість (ПДВ, VAT) товарів в країнах ЄС іноземцям.
"По суті, здійснюючи покупки в Європі, українці можуть розраховувати на приємний бонус – повернення до 25% від витрачених коштів. Європейські закони встановлюють, що ПДВ нараховується всередині країни, а при реалізації товару за межі країни (експорт), застосовується ціна без ПДВ", – пояснює Аліна Горяєва.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Головна умова - з отриманням компенсації не потрібно зволікати, однак у кожної країни свій термін і це потрібно уточнювати.
"Пам’ятайте, що повернення ПДВ – це не випадкова знижка, а ваше законне право, тому не зволікайте та повертайте свої законні гроші! Компенсувати ПДВ мають право покупці, які постійно проживають поза межами країн Європейського союзу, не мають посвідки на постійне проживання та не працевлаштовані в Європейському союзі", – пояснює фахівець.
ПДВ можна компенсувати на будь-які товари, окрім палива. Однак, якщо ви будете перевозити велику кількість товарів, у Tax free можуть відмовити.
"Для оформлення документа tax free покупка повинна бути здійснена на певну мінімальну суму – від 25 євро у Німеччині до 175 євро у Словаччині.Це може бути декілька товарів за меншою ціною, але загальний чек повинен досягати мінімального порогу. На один чек оформлюється один документ tax free. Документ tax free оформлюється на одну конкретну особу", – каже юрист.
Відсоток компенсації буде залежати від країни, де ви придбали товар. Ставка ПДВ буде вказана у товарному чеку.
Tax free потрібно оформлювати одразу при купівлі у магазинах із відповідною позначкою. Якщо її немає, потрібно уточнити таку можливість у продавця.
Тож перед покупкою та оплатою, повідомте продавця про бажання оформити документ tax free.
Надайте продавцю закордонний паспорт для оформлення документа.Під час оформлення обов'язково перевірте аткуальність всіх даних, адже через неправильну інформацію, вам можуть відмовити у отриманні коштів.
Після оплати обов’язково збережіть чек.
"У деяких країнах система tax free працює дистанційно, і документ автоматично надсилається на митницю. Але в більшості випадків у магазині ви отримаєте паперовий документ tax free. Документ повинен бути оформлений саме у день покупки товару, але не пізніше", – звертає увагу юрист.
Для повернення податку необхідно поставити печатку на кордоні, як правило, зі сторони країни Європейського союзу.
"В такому випадку у вас є можливість повернути кошти у пунктах видачі грошей цього оператора або його партнерів, які розташовані у вашому місті, або безпосередньо в аеропорту чи пункті перетину кордону. Крім того, можна також скористатися спеціальною скринькою, де необхідно залишити документ tax free та очікувати на його обробку або надсилання документа поштою", – додає співрозмовниця.
Нагадаємо, "Росія краща і сильніша": у Чехії дрібненькій українці плюнули в обличчя за відмову назвати себе російською.
Раніше повідомлялося, що українок можуть розгорнути прямо в аеропорту при поїздці на курорт: які проблеми з паспортом зашкодять відпочинку з дитиною
Також, хто з українців може виїхати за кордон у серпні: категорії та що загрожує порушникам