З початку 2023 року ліквідовано близько 13 тисяч загорянь в екосистемах та на відкритих територіях, 90% з яких сталося через людську недбалість. У ГУ ДСНС України в Києві нагадують, що за це передбачено адміністративну відповідальність.
Щодня рятувальники гасять до сотні пожеж в екосистемах та на відкритих територіях. Лише протягом 2023 року згоріло понад 10 тисяч гектарів землі та тисячі диких тварин. Завдано суттєвої шкоди екосистемі.
У головному управлінні державної служби надзвичайних ситуацій у Києві зазначають, що часто причиною пожеж стають недопалки та навмисні підпали. Такі дії караються законом, зокрема спалювання сухостою на дачних чи інших ділянках.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Так, за спалювання сухої трави та листя передбачено штраф від 3060 до 6120 гривень. Для посадових осіб покарання суворіше – від 15 300 до 21 430 гривень штрафу.
Якщо такі дії відбуваються у межах природно-заповідного фонду, то штрафні санкції зростають у рази:
- для посадових осіб – від 21 420 гривень до 30 600 гривень;
- для решти громадян – від 6120 гривень до 12 240 гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у Раді вигадали, за що можна штрафувати українців: порушникам доведеться заплатити до 25 тисяч гривень.
Також наш портал інформував, що українців попередили про великі штрафи з 15 серпня: кого змусять заплатити від 3332 грн.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, популярний штраф серед українських водіїв виявився незаконним: як не потрапити на гачок патрульних.