З початку 2023 року ліквідовано близько 13 тисяч загорянь в екосистемах та на відкритих територіях, 90% з яких сталося через людську недбалість. У ГУ ДСНС України в Києві нагадують, що за це передбачено адміністративну відповідальність.

Щодня рятувальники гасять до сотні пожеж в екосистемах та на відкритих територіях. Лише протягом 2023 року згоріло понад 10 тисяч гектарів землі та тисячі диких тварин. Завдано суттєвої шкоди екосистемі.

Горить сухостій, скріншот з відео

У головному управлінні державної служби надзвичайних ситуацій у Києві зазначають, що часто причиною пожеж стають недопалки та навмисні підпали. Такі дії караються законом, зокрема спалювання сухостою на дачних чи інших ділянках.

Пожежа сухостою, фото ДСНС

Популярні новини зараз

У Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" та штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище"

Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення

Якщо пенсія нижче 4200 грн: пенсіонери можуть отримати знижку на комунальні послуги

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

Так, за спалювання сухої трави та листя передбачено штраф від 3060 до 6120 гривень. Для посадових осіб покарання суворіше – від 15 300 до 21 430 гривень штрафу.

Якщо такі дії відбуваються у межах природно-заповідного фонду, то штрафні санкції зростають у рази:

  • для посадових осіб – від 21 420 гривень до 30 600 гривень;
  • для решти громадян – від 6120 гривень до 12 240 гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у Раді вигадали, за що можна штрафувати українців: порушникам доведеться заплатити до 25 тисяч гривень.

Також наш портал інформував, що українців попередили про великі штрафи з 15 серпня: кого змусять заплатити від 3332 грн.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, популярний штраф серед українських водіїв виявився незаконним: як не потрапити на гачок патрульних.