Розмір мінімальної пенсії в Україні всього 3 тис. гривень. Однак, українці можуть значно підвищити свої виплати, завдяки надбавкам. У деяких випадках потрібно звертатися до Пенсійного фонду особисто, а а окремих випадках надбавки зараховуються вам автоматично.
Про це розповідають фахівці Пенсійного фонду України (ПФУ).
Спеціалісти зазначають, що пенсійна виплата розраховується відповідно до розміру заробітної плати людини та страхового стажу. Крім того, враховують стан здоров'я людини.
Вікові доплати. Вони додаються до пенсії автоматично. Тобто, звертатися додатково до Пенсійного фонду не потрібно: коли людині виконується 70 років - до пенсії додають 300 гривень, після 75 років - додають 456 гривень.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пенсіонери, які старші за 80 років, отримують надбавки в розмірі 570 гривень. Проте такі збільшення виплат не будуть в тих, чия пенсія перевищує 10 340 гривень.
Особливі потреби. Українці, які проживають самостійно у похилому віці, та не мають працездатних родичів, які їм допомагають, теж мають право на доплату.
В такому випадку пенсійну виплати збільшують на 800 гривень. Це стосується громадян, які потребують особливого догляду.
Додатковий страховий стаж. Для цієї надбавки потрібно особисто звертатися до Пенсійного фонду України, або онлайн - через портал електронних послуг ПФУ.
Надбавку отримують жінки зі страховим стажем понад 30 років та чоловіки зі страховим стажем понад 35 років. Цим громадянам додають 1% за кожен понаднормовий рік. Проте сума не повинна перевищувати 1% від мінімальної пенсії за віком.
Нагадаємо, українцям доступна допомога від ще одного фонду: куди звертатися для отримання одягу та побутових речей.
Раніше повідомлялося, вихід на пенсію в Україні: чи зараховується до стажу догляд за особою з інвалідністю.
Також, в Україні можуть запровадити тривалі канікули для школярів: за яких умов.