У серпні інфляція знижувалася швидше, ніж прогнозувалося. Натомість уповільнювалося зростання цін на більшість продуктів, а деякі навіть подешевшали. Що буде з цінами далі, розповіли у Національному банку України.
У Нацбанку зазначили, що протягом серпня відчутно знизилися ціни на овочі та деякі фрукти, а також крупи та борошно. Зростання цін на м'ясо пригальмувало, втім, подорожчання енергії, палива та обмежену пропозицію утримують цінники на продукцію на високому рівні.
"Сповільнювалося зростання цін на м'ясні та молочні продукти, хліб та борошняні вироби. Курсова стійкість сприяла зниженню темпів зростання цін на продукти, що мають значну частку імпорту в собівартості, у тому числі рибні продукти, каву, чай, соки, цукерки, сухофрукти, прянощі", - зазначили у НБУ.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Що стосується подальших цін на продукти - тенденція до уповільнення подорожчання та певного здешевлення продовжуватиметься. Однак такого стрімкого зниження інфляції до кінця року вже може не бути.
"Інфляція й надалі уповільнюватиметься. Цьому сприятимуть ефекти від найкращих урожаїв, фіксація окремих тарифів на житлово-комунальні послуги, а також послідовна монетарна політика Національного банку", - прогнозує регулятор.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, сухарі сушити не будемо, але й страв поменшає: українцям показали "осінні" ціни на молочку, м'ясо, овочі та хліб.
Також наш портал інформував, зустрічаємо осінь з млинцями: українські супермаркети оновили ціни на молоко, сметану та вершкове масло.
Крім того, ми писали, нові ціни на сало, сир і бекон: улюблені продукти перетворюються на "делікатеси".