Клієнт "Приватбанку", який через окупацію Мелітополя, був змушений тікати від війни, та з нуля відбудовувати свій бізнес, поскаржився на те, що фінустанова заблокувала оплати від клієнтів на більше ніж 100 тис гривень.
Відповідний відгук він опублікував на сайті Мінфіну.
Український підприємець розповідає, що виїхав з України до Європи у перші місяці повномасштбаного вторгнення, отримав статус тимчасового захисту та почав відновлювати свій бізнес, який втратив через окупацію Мелітополя.
Однак українець очевидно не встиг змінити місце податкової реєстрації, через що зіштовхнувся з певними обмеженнями фінустанови.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
"Вклали грошей, реанімували бізнес, який був у Мелітополі, почали робити продажі. Потім банк вирішив заблокувати оплати від покупців на суму 102 000 гривень та попросили надати їхні паспорти Попросили ПАСПОРТИ клієнтів. Яка розумна людина там сидить — я не розумію. Десь тиждень, вбиваючи власну репутацію, ми зібрали необхідні паспорти і відправили у приват", – розповідає чоловік.
Щоб впевнитись, що клієнт дійсно не співпрацює з окупантами, банк запросив у нього паспорти клієнтів, які українець їм успішно надав.
Однак рішення "Приватбанку" не змінилося, його кошти заблокували на 180 днів через підозру у співпраці з окупантами.
Нижче у коментарях чоловік зазначає, що сама компанія не співпрацює з окупантами, а усі покупці з України.
Також його образило ставлення працівників банків до нього: "На жаль, я не записав цю розмову. Те, що я був, у шоці, не передасть жодних почуттів, які в мене були. ЯК ТИ, МЕРЗОТНИК МАЄШ ПРАВО ЗАЗІХАТИ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ? Як це не Україна?"
"Приватбанк" повідомив, що вести бізнес на території, що є тимчасово окупованою, можна лише при зміні місця податкової реєстрації.
Це передбачає ЗУ "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
"У разі перереєстрації підприємства на підконтрольній території рішення про обмеження буде переглянуто", – зазначаю у фінустанові.
Раніше портал Знай повідомляв, клієнти ПриватБанку скаржаться на списання подвійної комісії: чому доводиться платити більше.
Також наш портал інформував, ПриватБанк порадував українських студентів: при покупках частина суми повертатиметься на картку.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українець не може користуватися карткою "Приватбанку" через Google Pay: банк кинув віч-на-віч із проблемою.