В департаменті охорони здоров'я КМДА закупили експрес тести на суму понад 30 мільйонів гривень.

Тести на визначення антигену коронавірусу були закуплені в період, коли ВООЗ оголосило про завершення пандемії коронавірусу. Про це стало відомо з тендеру в системі державних закупівель Прозорро.

Тендер на закупівлю. Фото: скрін Прозорро

Сам тендер оголосили ще 13 квітня цього року, а договір з компанією постачальником уклали вже 5 травня. Цікаво, що Всесвітня організація охорони здоров'я оголосило завершення пандемії саме 5 травня 2023 року. Тому залишається загадкою, що саме це було: корупція чи звмчайна недбалість.

Згідно з даними тендеру, витратили на тести 30 032 884 гривень на 112063 штук. Якщо провести розрахунки, то 1 тест повинен був коштувати 268 гривень. В той час як станом на вересень, ціна такого тесту на Rozetka 249 гривень.

Популярні новини зараз

Безугла назвала ВПО зрадниками: "Йдеш до ворога і тоді стаєш таким же ворогом"

Гроші зарахують до кінця грудня: хто отримає додаткову допомогу від держави

Пенсіонери отримають збільшені виплати вже в листопаді: кому докинуть грошей

Нові соціальні послуги для українців: хто має право на допомогу та як її отримати

Показати ще

Договір на купівлю. Фото: скрін

Партії тестів були направлені до департаменту 8,9,12 та 13 червня, а кошти були сплачені компанії вже 16 числа цього ж місяця.

Переможцем тендеру стало товариство з обмеженою відповідальністю - "Нортон-Україна".

Тести на визначення антигену коронавірусу мають обмежений термін придатності, тому викликають великі сумніви, що їх закупили наперед. До того ж дивним є і той факт, що договір уклали в той же день, що і скасування статусу пандемії.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, пропонував пенсіонерці продати собаку, щоб сплатити за газ: нардеп Брагар зайняв місце Шуфрича

Раніше портал Знай інформував, проблемного суддю, який брехав у деклараціях, відправили у відставку зі щомісячною "пенсією" 100 тисяч грн

Також наш портал повідомляв, "Конкуренти піджимають": у Харкові соратник Рабіновича та Киви Олександр Фельдман створює ПВК