Повірка лічильника – потрібна регулярна процедура, яка потрібна для встановлення несправностей в обладнанні. Це потрібно для точності передачі даних.

Повірка лічильника відбувається кожних 4 роки. Про процедуру повідомляють споживача за деякий час і споживач повинен бути готовий віддати свій лічильник.

На місце старого лічильника на час повірки, встановлюють інший – з обмінного фонду. Він працює таким же чином. Та часто у користувачів виникає питання: як відбувається нарахування на тимчасовому лічильнику та кому передавати дані з нього.

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

В "Нафтогазі" дали відповідь на це запитання. Розрахунки повинні проводитися таким же чином, а всі дані ви вносите, як зазвичай. Тобто, для споживача нічого фактично не змінюється. Може змінитися лише у тому разі, коли встановлення тимчасового лічильника неможлива. Тоді розрахунки здійснюються і залежності від середньомісячного споживання газу в аналогічний період.

Популярні новини зараз

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Повірений лічильник мають встановити на місце не пізніше ніж через 2 місяці після його забору. Якщо він придатний за всіма параметрами і пройшов перевірку, його встановлюють назад. Якщо він не пройшов повірку, про це повідомляють власнику. А рішення про доцільність його ремонту приймає оператор ГРМ.

Повірка лічильників, скріншот: YouTube

Тож, якщо встановлений тимчасовий лічильник, дані та розрахунки ведуться як зазвичай. Проте, при відсутності тимчасового лічильника, буде розраховуватися середньомісячне споживання.

Звернення до Нафтогазу. Фото: скрін Фейсбук

Відповідь Нафтогазу. Фото: скрін Фейсбук

Нагадаємо, портал Знай інформував, окупанти атакували одну з українських ТЕС: почали енергетичний террор

Раніше на порталі Знай повідомлялося, "Нас водять за носа": "Нафтогаз" вимагає гроші з українців, які опинилися в боржниках через переплату іншому постачальнику

Також, наш портал інформував, у "Нафтогазі" пояснили, що робити українцям, якщо дзвонять із приводу боргу: "Його не існує"