Нещодавно українцям нагадали про процедуру фізичної ідентифікації для пенсіонерів України.
В зв'язку з цим в громадян з'явилося немало питань, які стосуються цього процесу. Щоб українці могли швидше розібратися з процедурою, на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики відповіли на найпоширеніші запитання.
Норма фізичної ідентифікації для громадян діє ще з далекого 2004 року. Просто більшість людей робили це в спосіб, який не привертав увагу: через виготовлення нової банківської карти або ж через листоношу, який приносив пенсію.
Чому питання цієї процедури постало зараз
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Для категорії пенсіонерів, яка є ВПО до лютого 2022 року, ідентифікацію відновили 1 липня (до цього через ковід не діяла 3 роки). Для решти громадян вона завжди була чинною. Під час війни, українські пенсіонери ВПО до 2022 року, можуть пройти ідентифікацію як особисто так і онлайн. Для цього потрібно звернутися до банку Ощадбанк, авторизуватися на порталі ПФУ або ж звернутися в консульство за отриманням документа, який підтверджує, що особа жива.
Важливо, що для пенсіонерів, які стали ВПО після 24 лютого 2022 року, діють правила загальної фізичної ідентифікації. За словами Мінсоцполітики, зараз вживаються заходи, щоб продовжити термін ідентифікації 31 грудня 2023 року ще на три місяці.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, є списки: у Мінсоцполітики розповіли, хто з українців не отримуватиме пенсію
Раніше портал Знай інформував, можна втратити останні гроші: Пенсійний фонд попередив усіх українців
Також наш портал повідомляв, майже 900 гривень надбавки можуть оформити пенсіонери вже у листопаді: список важливих документів