З початком повномасштабного вторгнення частина українців, серед яких і люди пенсійного віку, виїхали за кордон. Там вони отримали тимчасовий захист або статус біженця.
Якщо пенсіонер мешкає за кордоном та має статус біженця або тимчасовий захист, і виплати йому були припинені, то він легко може їх відновити. Наприклад, така ситуація може виникнути, якщо громадянин не забирає пенсію на пошті. Про те як це зробити, розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Протягом якого часу можна відновити
Пенсіонери, які тимчасово мешкають за кордоном та мають відповідний статус, мають звернутися до ПФУ в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після скасування цього стану. Заяву та необхідні документи, українці зможуть надіслати поштою.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Документи для призначення/перерахунку пенсії
Щоб пенсію призначили, потрібно подати копію документів, які підтверджують факт перебування за кордоном з перекладом та оригінал документу, який підтверджує, що людина жива (з перекладом). Окрім цього підготуйте пакет документів, які визначають право на пенсію.
Документи для поновлення
Для поновлення знадобляться документи такі ж як і для призначення, але замість тих, які надають право на пенсію необхідно підготувати лише копію паспорта громадянина України.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери можуть заплатити за газ зі знижкою: як скористатися шансом
Раніше портал Знай інформував, оновлення у банківських тарифах: що чекає на власників карток "Ощадбанку" з 1 грудня
Також наш портал повідомляв, пенсія на картку або поштою: в ПФУ повідомили важливу деталь