Офіційно працевлаштованим українцям нараховується страховий стаж, необхідний для призначення пенсії. Втім, навіть після звільнення можна не гаяти часу й отримувати дорогоцінний стаж. Що для цього потрібно розповіли у Пенсійному фонді.
Українці, які з якоїсь причини втратили роботу, можуть продовжувати отримувати страховий стаж навіть після звільнення. Для цього необхідно сплачувати добровільні внески в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Це може стати виходом, наприклад, якщо людина переходить на іншу роботу і не хоче втрачати жодного місяця стажу. Після працевлаштування можна продовжити сплачувати внески, що дозволить збільшити розмір зарплати для розрахунку майбутньої пенсії.
"Ви можете сплачувати добровільні внески у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування протягом того періоду часу, який визначите самостійно. Такий період часу не залежить від того, чи ви працевлаштовані, чи ні", - пояснили у ПФУ.
Хто не зможе передати показники лічильника: про що варто знати
Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається
В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Не субсидія і не пільги: українці отримають окрему допомогу на комуналку
Варто зазначити, що один повний місяць стажу буде зарахований при внеску на суму щонайменше 1474 гривні. При цьому слід враховувати, що стаж буде зараховано за місяць, у якому оплата надійшла на рахунок ПФУ.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям радять одразу знімати пенсію з банківських карток - пропадуть гроші, а повернути буде складно.
Також наш портал інформував, очікування пенсійного посвідчення: у ПФУ розповіли, скільки часу це займе.
Крім того, ми писали, деякі пенсіонери отримають подарунок під новорічну ялинку: кому піднімуть виплати.