Замкнута на ключ квартира, в якій ніхто не проживає, не є підставою, що вам перестануть приходити платіжки за комуналку, зокрема за воду. Як уникнути накопичення незаслуженої заборгованості, розповіли фахівці "Львівводоканалу".
У зв'язку з повномасштабною війною багато українців були змушені залишити свої квартири й переїхати або за кордон, або у безпечніші місця. Однак платіжки продовжують надходити, попри те, що ніхто не споживає воду.
Це тому, що водоканал просто не може знати обставин кожного клієнта і тому продовжує надсилати рахунки за середнім споживанням. Однак такої неприємності можна уникнути.
Якщо у квартирі є лічильник
Коли в квартирі або будинку встановлено лічильник води і власник проживає в іншому місці, необхідно щомісяця передавати постійні показники приладу обліку. Це дасть зрозуміти, що за адресою ніхто не проживає та споживання води не відбувається.
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Якщо лічильник не встановлено
Якщо в квартирі чи будинку немає реєстрованого приладу обліку води та людина не проживає за адресою, то припинити нарахування можна одним способом - встановити заглушку. Замовити послугу можна у водоканалі. Наприклад, у Львові вартість встановлення заглушки 723,60 гривні.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, 75 гривень за куб і вище: українцям показали, як можуть змінитися ціни на воду.
Також наш портал інформував, боржникам натякнули на відключення важливої комунальної послуги у 2024 році: кому приготуватися.
Крім того, ми писали, українців застерегли від переплати за воду: зробіть це, щоб уберегти гаманець.