Наприкіці року українців запокоїли про те, що у настуному році не планується підвищення тарифів на газ для населення. Це пов'язано із дією мораторію на підвищення ціни комунальних послуг.
Про це повідомляє Національна комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на офіційний запит "Апострофа".
Спеціалісти зазначають про те, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано - забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на послуги з розподілу природного газу для всіх категорій споживачів.
"На сьогодні НКРЕКП не планується прийняття жодних рішень в частині підвищення рівнів тарифів на послуги розподілу природного газу в рамках дії мораторію", - запокоїли фахівці.
ТЦК почали оголошувати у розшук заброньованих чоловіків: кому це загрожує
Прострочка, яка не є небезпечною: які продукти можна їсти навіть через місяці після терміну придатності
Новий сценарій мобілізації: як будуть "виманювати" 2 млн ухилянтів
Комісія при обміні "білих доларів": українцям пояснили, чи законно це
Втім, у комісії попередили, що це не стосується тарифів на світло, адже вони не мають повноважень регуляювати такі питання.
Вони додають, що тарифами на електроенергію та водопостачання займається Уряд.
"Разом з цим, слід зазначити, що ринкова ціна на електричну енергію для кінцевих споживачів є значно вищою за фіксовані ціни для побутових споживачів", - повідомили у Комісії.
Тож українців таким чином попереджають про те, що за світло, на відміну від блакитного палива доведеться платити дорожче.
Нагадаємо, нові тарифи на теплоенергію: кого торкнуться зміни
Як повідомляв "Знай.uа", зимова субсидія для українців: як швидко дізнатися про призначення виплат
Знай.ua писав, 75 гривень за куб і вище: українцям показали, як можуть змінитися ціни на воду