Більшість основних овочів в Україні продовжують дорожчати. За словами експертів цьому є декілька причин.
Член Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина в коментарі виданню "Факти" розповів, чого очікувати від цін на овочі далі та від чого вони залежать.
Що впливає на ціну овочів
Ціноутворення напряму залежить від витрат на зберігання овочів, адже для цього використовуються спеціальні склади з відповідними умовами. Цього року Україна зібрала гарний врожай, а це означає, що овочі будуть коштувати дешевше, ніж минулого року. Витрати, які будуть йти на збереження, звичайно, будуть додаватись до ціни.
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
Стосується одержувачів пенсій, субсидій та пільг: важливе попередження від ПФУ
"Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишів
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
"Дійсно, ціни будуть зростати на величину видатків на збереження. Ми зібрали хороший врожай. У нас сьогодні ціни менші, ніж були рік тому, я маю на увазі борщовий набір. Але, в овочесховищах, будь-яка робота, пов’язана зі збереженням врожаю, потребує витрат. І ці витрати, що йдуть на збереження, будуть докладатись до вартості борщового набору. Ніхто ні моркву, ні цибулю, ні буряк безкоштовно тримати не буде", – повідомив експерт.
Що подорожчає і на скільки
Також він розповів, що варто очікувати невеликого росту овочів з борщового набору, лише на 2-3 %. Ця ціна буде актуальною до кінця січня, принаймні. Картопля вже зросла у ціні у два рази майже, на черзі буде морква. І чим дорожче буде її зберігати, тим дорожчою вона буде вартувати для українців.
Нагадаємо, портал Знай інформував, рік тільки почався, а вже подорожчання: як зросли ціни на яйця, макарони та вершкове масло
Раніше на порталі Знай повідомлялося, віддамо останні копійки: як змінилися ціни на молоко, сметану та сир
Також, наш портал інформував, від цін можна зомліти: скільки доведеться віддати за сало, бекон і буженину в січні