В Сполучених Штатах Америки долари одного номіналу, але різних років випуску мають однакову цінність.
В Україні ситуація з іноземною валютою трохи гірша. Курс обміну "старих" та "нових" доларів відрізняється і за останні півроку ситуація з цим значно погіршилась. Про те чому це відбувається, розповіли в "Телеграф".
Під час продажу нерухомості багато клієнтів не хочуть брати будь-який долар, майже всі воліють отримати "синій". Це купюри нового зразка, які випущені від 2009 до 2017 року. Синім його називають через синю стрічку на самій купюрі. Решта доларів називаються у них "білими".
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Останні півроку ситуація навіть гірша. Клієнти навіть у відділення вимагають тільки новий долар. Це призвело до того, що попит на нього збільшився.
"Така ситуація призвела до того, що ми почали накопичувати значну кількість старого долара, адже 99% клієнтів хочуть отримати «синій» долар, без ознак зношування. Весь "старий" долар, ми вивозимо за кордон", - розповіла Директор Центру управління готівкою Кредобанку Ірина Лебедін.
Чи відрізняються долари різного року випуску
Але реальних підстав для «знецінення» старого зразка долара немає, це лише вигадана українцями байка. Як банки, так і представники бізнесу не роблять різниці між такими доларами. Всі долари мають однакову цінність, а ця істерія лише робить штучний дефіцит.
Нагадаємо, портал Знай інформував, банки видають стару та пошкоджену валюту: чому варто уважно оглядати купюри при обміні
Раніше на порталі Знай повідомлялося, готуємось до коливань: що буде з доларом у 2024 році
Також, наш портал інформував, українцям блокують банківські рахунки в ПриватБанк: що потрібно знати, щоб не залишитися без коштів