Якщо українець працює у Польщі та сплачує внески до системи страхування, то може розраховувати на виплати лікарняних в розмірі від 80 до 100% зарплати.
Це працює, коли громадянин захворів, або ж втратив працездатність через іншу причину. Про те, як отримати таку виплату, розповіли в виданні Yavp.pl.
Після закінчення ліміту на лікарняний (182 дні), можна подати заявку на отримання реабілітаційної допомоги, або на пенсію з інвалідності (якщо проблеми зі здоров’ям серйозні).
Період протягом якого здійснюють виплату
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Лікарняні у Польщі виплачуються роботодавцями та ZUS. Роботодавець при цьому виплачує лікарняні максимум 33 календарні дні на рік. А якщо працівник віком від 50 років, то взагалі 14 днів.
Період непрацездатності, за який зберігається право на отримання лікарняних, визначають шляхом додавання окремих періодів непрацездатності. Рахується це, навіть якщо були перерви між ними, або ж якщо громадянин працював під час цього періоду у різних роботодавців протягом року.
Розмір лікарняних виплат
Якщо ж у людини лікарняний триває понад 33 дні, то виплати будуть проводитись ZUS. Ця організація також виплачує лікарняні приватним підприємцям у Польщі. Розмір виплати напряму залежить від зарплати працівника. Вони можуть бути 80% від зарплати та 100% від зарплати. У першому випадку, якщо людина перебуває у лікарні. У другому випадку, коли людина отримала травму у зв’язку з роботою та втратила працездатність.
Нагадаємо, портал Знай інформував, субсидію не скасують за двох умов: в ПФУ попередили
Раніше на порталі Знай повідомлялося, на що можуть розраховувати діти з інвалідністю: всі пільги 2024 року
Також, наш портал інформував, чи зменшать допомогу? У Мінцсоцполітики зробили важливу заяву