З 23 січня 2024 року для банківських установ почали діяти нові правила. Серед нововведень й питання, які стосуються боргів українців.
Нові вимоги потрібні для нагляду за фінансовою ситуацією, щоб у подальшому оцінювати ефективність управління кредитними ризиками. У зв'язку з цим банківські установи повинні надавати дані про українців, які мають борг в понад 50 тисяч гривень до Національного банку. Про це йдеться на сайті Національного банку.
Про активні операції будуть звітувати різні установи, серед яких:
- банки
- кредитні спілки
- фінансові компанії, які надають кошти та банківські метали у кредит, фінансовий лізинг, факторинг та гарантії.
Моніторинг розповсюджується на активні операції боржників, які мають заборгованість в понад 50 тисяч гривень або еквівалент зазначеної суми в іноземній валюті.
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови
Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Якщо українець розрахувався з боргом, то звітність про нього перестане надходити до Національного банку. Кредитні спілки та банки зобов'язані подавати інформацію два рази на рік: з 1 липня - дані про операції за видами, а з 1 жовтня все в повному обсязі.
Ситуація з банками зараз
За даними регулятора, більшість українських банків мають достатній запас капіталу, при цьому запас міцності залишається на високому рівні. Тому, з цього можна зробити висновок, що банківські станови адекватно оцінюють кредитний ризик.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, ануляція кредитного ліміту: Monobank пояснив, кого можуть залишити без "заначки"
Раніше портал Знай інформував, пенсіонерам заморозять карти "Ощадбанку": що потрібно встигнути
Також наш портал повідомляв, торкнеться всіх клієнтів: змінилися правила переказу грошей на картку