Для правильних нарахувань українцям потрібно не лише платити вчасно за електроенергію, а й передавати показники лічильника. Робити це потрібно в конкретний період: в останні два дні поточного місяця та три перші наступного.
Однак з цим періодом не все так просто. Останні два дні місяця можуть бути різними і часто українці надсилають показники раніше днів для передачі даних. В такому випадку, розрахунок здійснюється по-іншому.
З такою ситуацією зіткнулася клієнтка компанії Yasno. За словами жінки, вона передає показники 29 числа кожного місяця. Але дані лічильника їй вносять інші.
"Показання передаю своєчасно 29 числа кожного місяця. Цікаво, а чому виставляєте плату, і вносите свої показання, які вам захотілося?"
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Що відповіли в Yasno
На коментар іншої українки, фахівці пояснили, як розраховують плату за електроенергію, коли показники передаються раніше.
"Якщо ви передаєте показання раніше звітного періоду, то оператором системи розподілу буде донараховано за вашим середньодобовим споживанням."
Після того, як до компанії надійдуть фактичні показання, буде здійснено перерахунок. Таким чином, двічі за одні кіловати платити не доведеться. Окрім того, експерти наголосили, що важливо передавати показники саме в конкретний період, щоб платити лише за фактичне споживання.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, по 25 гривень за кубічний метр: українцям приготували нові тарифи на комуналку
Раніше портал Знай інформував, виправити неправильні показники не так просто: в Yasno вказали на важливий нюанс
Також наш портал повідомляв, прем'єр-міністр натякнув, чи чекати на зростання тарифу на світло – не зараз, але вже скоро