Українцям, які тимчасово проживають в інших областях чи за кордоном, показали важливі поради від Черкаської філії "Газмережі". Опубліковані на сторінці Facebook рекомендації допоможуть ефективно керувати лічильником газу та уникнути непорозумінь у розрахунках.
Для тих, у кого в будинку встановлено лічильник газу, пропонується два практичні варіанти. По-перше, регулярно передавайте показання з 1 по 5 число кожного місяця, використовуючи зручний сервіс.
Альтернативно, ви можете надіслати письмову заяву до філії "ГАЗСЕТИ" про факт тимчасового непроживання, доклавши підтверджуючі документи, такі як довідка ВПО або копія закордонного паспорта з позначкою про перетин кордону.
Важливо, що за відсутності будинку понад півроку необхідно повторно надіслати документи до філії протягом 30 днів після закінчення 6-місячного періоду.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Для тих, хто не має лічильника, рекомендується звернутися з письмовою заявою до філії, додавши відповідні документи.
"Газмережі" зазначають, що за наявності кількох зареєстрованих осіб на об'єкті обсяг газу розраховуватиметься на кожну людину, тоді як для одиночних реєстрацій перерахунок не провадиться.
Важливо наголосити, що звернення про тимчасове непроживання можна подавати як поштовим, так і електронним шляхом на адреси філій.
Інформація про тимчасове непроживання буде врахована при нарахуванні обсягів газу наступного місяця після отримання заяви. Однак відповідно до чинного законодавства заборонено коригування нарахувань за попередні періоди.
Нагадаємо, " Нафтогаз" попередив українців про зміни
Раніше ми писали про те, що вносити чи краще проігнорувати: газовики розклали "по поличках" важливе питання
Крім того, Знай.ua повідомляв, що українців звільнять від "драконівських" платіжок за доставку газу: хто може платити від 3 до 29 гривень.