Згідно з свіжим звітом Національного банку України, тарифи на тепло та гарячу воду, які були припинені мораторієм, вже готові піднятися після його скасування.

Експерти попереджають , що це може стати драйвером інфляції у майбутньому. Основний "заряд" збільшення цін припаде на вартість газу, який, як стверджують, значно недооцінений для побутових споживачів.

Тарифи на газ, скріншот: YouTube

Проте точна дата початку підйому тарифів залишається невизначеною, оскільки мораторій на підвищення тарифів законодавчо закріплено до завершення воєнних дій.

Національний банк каже, що нові тарифи поступово збільшуватимуться до економічно обґрунтованого рівня, хоча б до рівня собівартості.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Тарифи на опалення, фото: Уніан

Зважаючи на те, що жодна з комунальних послуг в Україні нині не окупає свої витрати, очікується значне підвищення тарифів.

Основний акцент змін стоїть за вартістю газу, який, на думку експертів, є значно заниженим для побутових споживачів. Це означає, що тарифи на тепло та гарячу воду, які вже сьогодні чинять серйозний тиск на бюджети українців, можуть зрости ще сильніше.

Комунальні тарифи, скріншот: YouTube

Проте, згідно з Нацбанком, підвищення тарифів здійснюватиметься поетапно, можливо, не одного року, щоб уникнути соціальних потрясінь.

Незважаючи на це, соціальні субсидії продовжуватимуть захищати менш благополучні групи населення від серйозних змін у комунальних тарифах.

Раніше ми писали про те, що від українців приймають заяви на компенсацію за комуналку: хто поверне частину грошей

Крім того, Знай.ua повідомляв, що не розплатитися до кінця життя: українцям загрожує не лише борг, а й відсотки за комуналку

Також наш портал інформував світло за півціни: як законно урізати свої рахунки за електроенергію