Комунальники можуть ставити споживачів "на лічильник", щоб вмотивувати своєчасно платити за послуги. Такі санкції дозволено застосовувати після скасування мораторію щодо покарання боржників за комуналку.
Споживачі, які прострочили платіж за житлово-комунальні послуги, можуть виявитися "на лічильнику" у постачальника цих послуг. Йдеться про нарахування пені у сумі боргу. Це один із механізмів комунальників щодо стягнення заборгованості.
Так, за кожен день прострочення українцям нараховуватимуть пеню у розмірі 0,01%. Максимальний розмір пені не може бути вищим від загальної суми боргу.
Крім того, комунальні підприємства можуть ініціювати примусове стягнення, якщо споживач не виплачує борг добровільно та не укладає договору про реструктуризацію.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Боржнику можуть накласти арешт на банківські рахунки та автоматично списувати заборгованість, а також запровадити інші обмеження, наприклад, заборонити виїзд за кордон чи заарештувати майно.
Крім того, сума боргу може бути індексована через інфляцію за весь час прострочення.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники розпочали кампанію з покарання боржників: спочатку приватні будинки, а потім квартири.
Також наш портал інформував, комуналку, пальне та продукти харчування: як подорожчало життя українців за два роки повномасштабного вторгнення.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що збільшення тарифів на електроенергію вдарить за цінами на все: академік пояснив, чому це стане важким ударом.