Для багатьох українців, які стали власниками квартир ще минулого століття, незабаром можуть виникнути серйозні проблеми з їхньою нерухомістю.
Справа в тому, що на той час реєстрація права власності на житло відбувалася зовсім інакше, ніж сьогодні, і якщо люди не вживають відповідних заходів, вони ризикують взагалі втратити свої квартири. З 2013 року в Україні запрацював Державний реєстр прав на нерухоме майно, куди заносяться всі відомості про власників нерухомості. Однак багато громадян отримали право володіння своїм житлом задовго до цього - у 80-х або 90-х роках XX століття.
Тоді процедура реєстрації була зовсім іншою – спочатку мали справу у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), де на паперових документах ставили спеціальні позначки або надавали виписки, які б підтверджували право власності.
Проблема полягає в тому, що з появою електронного Державного реєстру ці старі папірці втратили юридичну чинність. Отже, люди, які не мають жодних офіційних записів про їхнє житло в новій базі даних, формально не вважаються власниками жител, де жили десятиліттями. А це відкриває шлях для різноманітних зловмисників та аферистів, які можуть підробити застарілі папери та незаконно заволодіти нерухомістю.
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила
Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні
Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
Порахують кожну копійку: податкова готує тотальні перевірки – хто перший у черзі
Саме тому місцева влада Львова застерігає власників старих квартир терміново пройти перереєстрацію та внести дані про свої приміщення до Державного реєстру. Інакше вони ризикують залишитися ні з чим - юридично їхня власність може бути оскаржена, а житло вважатиметься нічийним і буде легкою здобиччю для шахраїв.
Нагадаємо, без цих речей їхати не можна: як правильно підготуватися до евакуації
Як повідомляв "Знай.uа", житлові субсидії з 1 квітня: що зміниться для отримувачів допомоги
Знай.ua писав, привид напав на дитину посеред ночі: мама показала подряпини, а дочка все дивиться в кут кімнати