Березень 2024 року приніс нам зниження середніх цін на товари в Україні на 0,2%, порівняно з попереднім місяцем. Цей період також відзначається мінімальною продуктовою інфляцією за останній рік, яка становить лише 0,2%.
Внаслідок зниження інфляції зростання споживчих цін сповільнилося до 3,2% у березні 2024 року, що є мінімальним значенням з жовтня 2020 року. Найбільше зниження цін торкнулося яйця та цукор.
Держстат повідомляє, що в останній місяць подешевшали:
- молоко на 0,3%,
- м'ясо та м'ясопродукти на 0,4%,
- овочі на 0,6%,
- соняшникова олія на 1,5%,
- цукор на 2,5%,
- та яйця на цілих 16,4%.
Проте, наголошується і зворотна тенденція – збільшення цін на:
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
- фрукти на 4,1%,
- олія 0,8%,
- хліб та хлібопродукти на 0,4%,
- макаронні вироби на 0,3%,
- рибу та продукти з риби на 0,2%,
- та сир також на 0,2%.
Згідно з прогнозом Національного банку України, вплив рекордного врожаю та проблем з експортом через західний кордон продовжуватиме позначатися в першому півріччі 2024 року, що знизить рівень продовольчої інфляції до 3% у річному обчисленні.
Однак, за відсутності серйозних зрушень у реченні, до 2025 року очікується уповільнення зростання продовольчої інфляції до 3%.
Прогнозується, що у другому півріччі 2024 року продовольча інфляція прискориться через низьку базу порівняння, що спричинена зменшенням урожаїв.
А ми нагадуємо, паспорт – це дорого: скільки тепер потрібно заплатити за "закордон" навіть тим, хто виїхати не можеКрім того, Знай.ua повідомляв, що в Україні подорожчає алкоголь: коли стартують нові цінники на полицях
Також наш портал інформував про те, що дорожче за золото: за 1-гривневу монету колекціонери заплатять майже 50 тисяч гривень.