Компенсацію за пошкоджене житло виплатили 60% заявників. Ще 20% українців отримали відмову, повідомляє голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Через що можуть відмовити у компенсації за житло?
Якщо житло насправді не пошкоджене, а зруйноване, таку заявку розглядатимуть у категорії відшкодування за вщент знищені житлові об’єкти.
Іноді заявник подає недостовірну інформацію про ступінь пошкодження житла. Також у компенсації відмовлять, якщо заява стосується місця загального користування - наприклад, спільного простору в багатоповерхівках.
Якщо заявник сам відмовився від компенсації, адже очікує запуску наступних етапів програми, компенсацію теж не призначить. Ще одна причина – житло вже відновили донори, або самі господарі.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Якщо нерухомість не зареєстрована у державному реєстрі речових прав, компенсації теж можна не очікувати. Необхідно якнайшвидше знайти нотаріуса і подати ці дані до реєстра. Інформація буде зберігатися в реєстрі навіть якщо ви втратите документи на житло.
Про компенсацію не може бути і мови, якщо заявник має судимість за злочин проти основ національної безпеки України.
В уряді анонсують, що у майбутньому заяви, подані пізніше одного року з моменту закінчення воєнного стану, розглядатися теж не будуть.
Раніше ми повідомляли Чи готові українці воювати: опитування показало сумну статистику
Нагадаємо: В Україні готується революція у житловій сфері
Також вас може зацікавити Чи готові українці воювати: опитування показало сумну статистику