Українці часом стикаються з тим, що суми в платіжках за воду не збігаються з фактичним рівнем споживання. У "Кременчукводоканалі" пояснили, звідки беруться "зайві" цифри.
При проведенні нарахувань за календарний місяць порівнюється обсяг води, який було подано до будинку, із сумарним обсягом споживання мешканцями за показниками їх лічильників. Якщо цифри не збігаються, виникає так званий небаланс. Він може бути як позитивним, і негативним.
Так, якщо виявиться, що жителі, згідно з показниками лічильників, споживали води менше, ніж було подано до будинку, то різницю доведеться сплатити всім споживачам, які мешкають у будинку.
"В такому випадку, при проведенні нарахувань за надані послуги кожному споживачу, в першу чергу визначається обсяг води, що був ним спожитий відповідно до показань його квартирного лічильника, а також додатково на споживача розподіляється частка від небалансу, пропорційно до його споживання", - пояснили у водоканалі.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Зазначається, що розмір небалансу може збільшитись, якщо споживачі не передають своєчасно показники лічильників. У такому разі споживання води розраховується за середньодобовим обсягом за попередні 12 місяців.
Раніше портал Знай повідомляв, "Водоканал" просить не пити киян воду з-під крана: чому і скільки діє заборона.
Також наш портал інформував, з 1 червня українці платитимуть за воду за оновленим тарифом: кому радять приготуватися.
Крім того, ми писали, боржникам за воду почнуть приходити червоні платіжки: кому загрожують відключення.