В українському законодавстві передбачено можливість зарахування періодів догляду за літніми людьми у стаж, але є певні умови.
Розповів про те, чи можуть зарахувати роки догляду за літньою особою у стаж для збільшення пенсії, експерт із пенсійного права Сергій Коробкін із "На пенсії".
У експерта запитали, чи можна віднести період догляду за стажем, якщо людина вийшла на пенсію, але продовжувала доглядати стару маму з інвалідністю і навіть отримувала а це кошти.
Експерт роз'яснює, що до стажу відносять у разі догляду за дитиною з інвалідністю, тяжкохворою дитиною, якій не встановлена інвалідність, а також коли здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за укладенням закладу охорони здоров'я потребує постійному сторонньому догляді.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Щоб період догляду за такими особами віднесли до стажу, особа, яка його здійснює, не повинна працювати і повинна отримувати державну допомогу (компенсацію) з догляду. Однак ця норма не поширюється на пенсіонерів,
За словами Коробкіна, законом передбачено, що догляд має здійснювати працездатна особа, тоді йому ці періоди будуть віднесені до стажу. А пенсіонери вважаються такими, що втратили працездатність.
Оскільки ви здійснювали догляд за мамою, коли самі були на пенсії, то права на зарахування відповідних періодів у стаж у вас, на жаль, немає.
Нагадаємо про пільги для оплати житла: чи мають право на них пенсіонери, які проживають у селах.
Раніше ми повідомляли, що трьом категоріям пенсіонерів заздалегідь перерахували виплати: хто отримав підвищення.
Також стало відомо про субсидії для людей, яких немає: чи виправдано виплати на окуповані території.