На розгляд внесено законопроекти, розроблені Міністерством соціальної політики України, які пропонують реформувати систему соціальної допомоги. Основна ідея полягає у відмові від використання прожиткового мінімуму як критерію визначення розмірів виплат.
Поки що прожитковий мінімум втратив своє первісне призначення – бути показником ризику бідності для громадян.
Він став розрахунковою величиною, до якої прив'язана значна кількість різноманітних виплат, доплат та інших соціальних показників, яка не відповідає системі соціального захисту.
У багатьох випадках розміри допомоги вже не залежать від того, чи є сукупні доходи сім'ї нижчими за прожитковий мінімум. Натомість застосовуються певні коефіцієнти – як менші, так і понад 100% прожиткового мінімуму. Це унеможливлює використання останнього за прямим призначенням та оперативне реагування держави на ризики бідності.
Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Законопроекти пропонують об'єднати різні програми підтримки вразливих категорій населення та підвищити адресність надання державної допомоги.
Вводиться новий критерій - базова соціальна величина, від якої і розраховуватимуться розміри виплат.
Для осіб пенсійного віку, які не отримали права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу, базова величина встановлюватиметься пропорційно до їх стажу: 60% для стажу менше 10 років, 70% - від 10 до 20 років, 80% - від 20 до 30 років та 100% – для стажу понад 30 років.
Нагадаємо, українцям заплатять, щоб вони виїхали з Європи: має бути виконана одна умова
Як повідомляв "Знай.uа", українцям заплатять за відновлення країни: як і хто може отримати гроші
Знай.ua писав, нова допомога на дітей: кому заплатять і скільки