В рамках боротьби з енергетичною кризою Кабінет Міністрів на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем видав розпорядження, яке зобов'язує державні установи значно скоротити споживання електроенергії.

Відтепер міністерства, центральні органи виконавчої влади та обласні державні адміністрації мають відмовитися від зовнішнього освітлення своїх будівель та прилеглих територій. Це ж стосується і правоохоронних органів, органів судової влади та інших держустанов.

"Ми працюємо над тим, аби зменшити споживання. Починаємо з себе. Ухвалюємо сьогодні відповідне розпорядження уряду," - заявив прем'єр-міністр.

Відключення електроенергії. Фото: скриншот Youtube

Через нестачу потужностей генерації та імпорту електроенергії, в країні вже ввели екстрені відключення. Вони почалися з 14 травня і можуть тривати до серпня-вересня, впливаючи на життя мільйонів українців.

Популярні новини зараз

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми

Почалося: українців через суд змушують повертати пенсії до бюджету

Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя

Показати ще

Кабмін також закликає бізнес обмежити використання енергоємного обладнання, яке не є критичним для виробничої діяльності. Винятком залишаються лише лікарні та підприємства, де кондиціонування повітря є частиною технологічного процесу.

Місцева влада також повинна обмежити вуличне освітлення. Вулиці міст можуть зануритися в темряву, змушуючи мешканців звикати до нової реальності без звичного нічного освітлення.

Нагадаємо, Українців просять економити не лише електроенергію, а й воду: кому загрожують відключення

Раніше ми розповідали, що Українцям можуть дати значну знижку на електроенергію: кому "уріжуть" платіжки

Також, Буде по 2,16 грн за кВт: українцям дозволили перевестися на нижчий тариф за світло