В Україні готуються до серйозних змін у системі розподілу електроенергії. З 24 червня критична інфраструктура отримає пріоритет в електропостачанні, а решта електроенергії буде розподілена рівномірно між областями.

Радник прем'єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко розповів про новий підхід до розподілу електроенергії. За його словами, критична інфраструктура буде забезпечена електроенергією в першу чергу, і тільки після цього решта електроенергії буде розподілена між областями.

Електроенергія. Фото: скрін youtube

"Ми з доступної електроенергії в Україні будемо віднімати обсяг електроенергії, яка необхідна критичній інфраструктурі, і вже з таким винесеним за дужки обсягом буде доводитись ліміт для кожної області. Умовно кажучи, тепер буде не 80% на кожну область, а з урахування критичної інфраструктури, яка зменшить доступність, буде, наприклад, 70%. Але ці 70% будуть доведені до кожного регіону. Відповідна тривалість відключень по Україні плюс-мінус повинна вирівнятись," — пояснив Бойко.

Новий підхід означає, що тривалість відключень електроенергії по країні повинна стати більш рівномірною. Це має зменшити навантаження на окремі області та зробити розподіл електроенергії більш справедливим.

Популярні новини зараз

Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па"

Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше

Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення

Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо

Показати ще

Електроенергія Фото: скрін youtube

Також нещодавно було виведено з ремонту атомний блок, що дозволило додати енергосистемі 1000 МВт. Це значно покращило ситуацію і допомогло уникнути обмежень світла на вихідних. Проте, 9 червня все ж довелося протягом години залучати аварійну допомогу у сусідів.

Вже з 24 червня українцям варто підготуватися до можливих змін у графіках відключень. Водночас, уряд обіцяє, що ці зміни зроблять систему більш справедливою і стабільною.

Нагадаємо, Блекаути нам не загрожують: "Укренерго" заспокоїла громадян

Раніше ми розповідали, що Українців готують до чергової катастрофи - чому влітку ситуація "не така вже й погана"

Також, Yasno пояснили, чому не дотримуються графіки відключень