У травні 2024 року ціна газу в Україні зросла на 12% і становила 12 460 гривень за тисячу кубометрів без ПДВ, за даними Міністерства економіки. Це подорожчання стало першим за останні шість місяців, і тепер газ коштує дорожче ніж у травні минулого року, коли ціна була 11 164 гривень.

На європейському ринку газ сьогодні коштує близько 370 доларів за тисячу кубометрів, що приблизно дорівнює 15 тисячам гривень.

Комуналка, РБК

Національний банк України (НБУ) прогнозує поступове зниження цін на газ у Європі завдяки збільшенню виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ) у США та Катарі.

Крім того, постачання дешевшого російського газу до Китаю та Індії знизить конкуренцію за ЗПГ серед азіатських країн, що також вплине на зниження цін.

Популярні новини зараз

Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати

Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші

Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії

Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті

Показати ще

Лічильник газу, скріншот: YouTube

За даними НБУ, ціни на газ на хабі TTF у Нідерландах 2023 року впали на 65,7% до 465,6 доларів за тисячу кубометрів. Очікується, що у 2024 році ціни знизяться ще на 26,8% до 340,8 доларів за тисячу кубометрів, у 2025 році зростуть на 12,9% до 384,7 доларів, а у 2026 році знову впадуть на 12,5% до 336,5 доларів.

Незважаючи на зміни ринкових цін, ціна газу для населення в Україні залишається незмінною і становить 7,96 тисячі гривень за тисячу кубометрів (з ПДВ) завдяки чинному мораторію на підвищення тарифів на газ.