Після подорожчання електроенергії в Україні пожвавився інтерес до двозонних лічильників, які дають можливість платити за двома тарифами - "денним" та "нічним". Фахівці "Рівнеобленерго" поділилися рекомендаціями, як використовувати прилад, щоб максимально заощадити.
Енергетики зазначають, що попит на "зонні" прилади обліку знову пожвавився. Багато споживачів бажають встановити лічильник, щоб мати змогу менше платити за електроенергію.
Двохзонний лічильник дає можливість сплачувати 50% від встановленого тарифу у нічний час – з 23:00 до 7:00. В решту часу діє повна ціна – 4,32 гривні за кВт.
Фахівці зазначають, що двозонний тариф справді дозволяє зменшити суми у платіжках, але щоб заощаджувати максимально ефективно, потрібно дотримуватися простих порад.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Як правильно економити світло з двозонним лічильником
Щоб "зонний" пристрій обліку швидко окупився і почав приносити реальну економію, необхідно максимально перенести використання потужних електроприладів на період з 23:00 до 7:00.
"На нічний час можна перенести, наприклад, використання пральної машини, бойлера, посудомийної машини, мультиварки тощо. Як правило, на сучасній техніці є функція відкладеного старту. За її допомогою можна налаштувати прилади на автоматичний запуск після 23:00", – радять енергетики.
Раніше портал Знай повідомляв, ліміти споживання електроенергії зміняться: українцям пообіцяли справедливіші та стабільніші графіки відключень.
Також наш портал інформував, кондиціонер у квартирі: як економити електроенергію без втрати комфорту.
Крім того, ми писали, у YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом.