Висока пенсія – мрія кожного українця, але досягти її можуть далеко не всі. Як правильно підготуватись до виходу на заслужений відпочинок, щоб грошей вистачало не лише на комуналку, розповіла експертка з питань пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко виданню OBOZ.UA.
Для отримання високої пенсії доведеться працювати довше та паралельно збирати на старість. Замислюватись про пенсію експерт радить уже з 20-30 років. У 50 років зібрати на гідну старість буде дуже непросто.
Щоб нагромадити кошти на старість, українці можуть скористатися послугами приватних пенсійних фондів. Однак за умов повномасштабної війни примножити чи хоча б зберегти гроші дуже складно.
Але є й інші варіанти:
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
- зібрати гроші й купити землю чи квартиру, щоб здавати її в оренду та мати додатковий дохід у старості. До того ж майно можна оперативно продати за потреби.
- відкладати на старість у валюті. Рекомендується купувати три різні валюти, дві з яких - долар та євро. Зібравши достатню суму, краще інвестувати.
- купувати ОВДП, відкривати депозити. Це короткострокові інвестиції, що дають досить високу прибутковість.
Крім того, дуже вигідною може бути покупка золота. Дорогоцінний метал не дає відсотків та доходів, але розрахунок на те, що він дорожчатиме. Так, лише за 5 років золото зросло в ціні з 33,7 тис. до 90,8 тис. грн. за тройську унцію (31,10348 грама).
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "елітна" пенсія в Україні: як заслужити виплати, яких вистачатиме не лише на комуналку.
Також наш портал інформував, ризикуєте власними виплатами: у ПФУ дали повчання всім пенсіонерам.
Крім того, ми писали, окрім тебе – ніхто не вирішить: чи можна українцям сплачувати добровільні внески, перебуваючи за кордоном.