У церковному календарі цей день присвячується пам'яті преподобних Германа та Сергія Валаамських – відомих праведників та чудотворців.
Також 28 червня за новим церковним календарем православні віруючі вшановують пам'ять чудотворної ікони Божої Матері "Троеручиця". У народі день отримав назву Кропивне заговення.
Вважалося, що після цієї дати кропива втрачає свої цілющі властивості. Тому треба було встигнути зварити борщ із листя цієї пекучої трави — останні цього року.
Жінкам на світанку потрібно зірвати кропиву руками. Її використовують для відварів, які зміцнюють волосся і запобігають його випаданню, раніше ще робили з неї волокно, щоб шити мішки, пасу та одяг. А ще сьогодні є звичай обпалювати один одного кропивою. Є повір'я, що це допоможе зміцнити здоров'я. А якщо ви сьогодні знайдете одну квітучу рослину, яку називають петрів хрест, то її треба вирвати з коренем і зберегти. Так ви отримаєте велику удачу, корінь захистить від напастей і може призвести до скарбу. Також луска, як ще називали цю рослину, може стати оберегом від нечистої сили та людського зла.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Що не можна робити 28 червня
Сьогодні, як і в інший день, церква виступає проти лайки та сварок, агресії, пліток, наклепу, жадібності, заздрощів, зневіри.
Народні прикмети дня забороняють давати і брати гроші в борг, лаятися – сварка затягнеться надовго, відмовлятиме у допомозі, а також гратиме весілля – шлюб буде неміцним.
Нагадаємо, що натільний хрестик може приховувати небезпеку: коли варто насторожитися.
Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.