Особливо гостро зараз постає питання життєзабезпечення багатоповерхових будинків, якщо прогнозувати ситуацію, яка може статися вже у жовтні-листопаді-грудні тощо.
Олег Попенко, засновник громадського об'єднання "Союз споживачів комунальних послуг", розкрив деталі цієї проблематики, акцентуючи увагу на особливостях різних типів будівель та потенційних ризиках для їхніх мешканців.
Насамперед варто відзначити, що проблема найбільш гостро стосується панельних будинків, що особливо мають понад п'ять поверхів.
Ці будівлі характеризуються швидким охолодженням при припиненні теплопостачання, що створює додаткові ризики для мешканців. За словами експерта, достатньо лише 36-40 годин за температури нижче -10°C, щоб системи життєзабезпечення в таких будинках почали замерзати.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Ключовою проблемою для багатоповерхівок є залежність від електроенергії до роботи насосних груп. Ці механізми відповідають за подачу води та тепла на верхні поверхи. У разі відключення електроенергії будинки вище п'ятого поверху фактично залишаються без води та опалення. Єдиним винятком може бути газопостачання, якщо воно передбачено у будинку.
Цікаво, що п'ятиповерхові будинки менш уразливі до таких проблем. Завдяки гідравлічній системі вода та тепло можуть подаватись на верхні поверхи без допомоги електричних насосів. Однак навіть у цьому випадку панельні п'ятиповерхівки залишаються під загрозою швидкого охолодження через особливості своєї конструкції.
Особливу увагу приділив Попенко будинкам, обладнаним електроплитами. Усі будівлі вище дев'яти поверхів за будівельними нормами повинні мати електричне живлення для кухонного обладнання. У разі відключення електроенергії мешканці таких будинків залишаються не лише без опалення та води, а й без можливості приготувати їжу.
Нагадаємо, жителів "панелек" попросять заплатити велику суму: тисячі доларів поділять на всіх
Як повідомляв "Знай.uа", ситуація зі світлом покращиться: вже скоро має стати набагато більше
Знай.ua писав, опалювальний сезон 2024-2025: що буде з електропостачанням і чи варто готуватися до блекаутів