Меморандум, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, не містить чітких зобов'язань щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Таку заяву зробив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі національного телемарафону.
Меморандум МВФ не зобов'язує Україну обов'язково переглядати тарифи на газ, електроенергію та іншу комуналку. Однак у ньому вказано інші умови щодо ринку електроенергії.
"Немає чіткого там зобов'язання підняти тарифи. Там є ширша рамка, як створити умови, щоб ринок енергетики був цікавий для бізнесу, щоб ми зараз могли компенсувати дефіцит електроенергії", - пояснив чиновник.
Сергій Марченко зазначив, що на даний момент питання компенсації обсягу генерації є надзвичайно важливим. Тарифоутворенням на енергетичному ринку займається спеціальна комісія, але все залежить від реакції громадян на додаткове підвищення.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Варто зазначити, що тариф 4,32 гривні за кВт/год діятиме до 30 квітня 2025 року. Деякі експерти прогнозують, що далі може статися зростання тарифу до ринкового рівня, що становить приблизно 7-8 гривень за кВт/год.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, космічні платіжки – найкращий мотиватор: новий тариф на світ має "перевиховати" споживачів.
Також наш портал інформував, наступний крок – 8 гривень за кВт? Міністр енергетики поставив крапку у тарифному питанні.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тариф на світло: скільки доведеться платити, якщо удари по енергосистемі триватимуть.