У народі цей день відзначається свято "Панкратій і Кирило". У той же час за церковним календарем це дата вшанування двох священномучеників Панкратія Таврійського та Кирила Гортинського.

Панкратій родом із Антіохії. У дитинстві з батьками вирушив до Єрусалиму, коли був там Ісус, щоб отримати його благословення. Тоді він і познайомився із апостолом Петром.

Коли юнак став сиротою, оселився у печері Понтійського хребта, де багато молився. Там його знайшов апостол Петро і покликав до Кілікії, де зустрів їх апостол Павло. Петро та Павло призначили Панкратія єпископом Тавроменії.

Кирило жив у ІІІ столітті. За правління імператора Діоклетіана його заарештували з іншими християнами і кинули до в'язниці. За волею Всевишнього Кирило чудовим чином опинився на волі і за Божим указом подався до Риму. Там він проповіддю надихнув православних не падати духом.

Популярні новини зараз

Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили

ФОПам дали час до 19 липня: потрібно сплатити обов'язково

Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись

Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК

Показати ще

Коли гоніння знову наздогнали Кирила, він вирушив до Єрусалиму. Дорогою до міста йому прийшло видіння, яке вказало на острів Кріт, де святого обрали єпископом за непохитну віру в Господа. У 90-річному віці священномученика обезголовили язичники.

Панкратій та Кирило 9 липня: традиції

У цей день наші пращури всією родиною збирали перші огірки. Так, за традицією, перший огірок господиня будинку мала зірвати потай від усіх і закопати в самому потаємному куточку городу. Вважалося, що після такого обряду наступний рік буде дуже врожайним.

Ще на Панкратія та Кирила слов'яни збирали чорницю. До речі, робити це зовсім нелегко, оскільки біля кущів чорниці завжди водяться комарі. Однак цю ягоду дуже любили та поважали.

Що не можна робити 9 липня

Цього дня родичам у жодному разі не можна сваритися, інакше в сім'ї почнеться розлад і зникне порозуміння.

Не беріть гроші у борг сьогодні, інакше весь рік будете у боржниках.

Не можна сьогодні лаятись матом, відмовляти у допомозі, обзивати та ображати інших людей, поранити їхні почуття, інакше в майбутньому так само вчинять з вами.

Започатковані сьогодні справи не увінчаються успіхом. День невдалий для ремонту, будівництва, переїзду, відкриття бізнесу.

Нагадаємо, що натільний хрестик може приховувати небезпеку: коли варто насторожитися.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.